World of UO
Ücretsiz Olarak Oyna login.worldofuo.com: 2593

Seviye Sistemi (2021)

Seviye Sistemi, belirlediğiniz bir sınıfta ilerlemenizi, seviyeler geçerek ödüller kazanmanızı sağlar.

Oyuncunun sınıfı yeteneğine göre otomatik belirlenir. Oyuncu;

  • Animal Taming 100 olduğunda Hayvan Eğitmenliği Sınıfı
  • Swordsmanship/Fencing/Mace Fighting 100 olduğunda Savaşçı Sınıfı
  • Magery 100 olduğunda Büyücü Sınıfı
  • Archery 100 olduğunda Okçu Sınıfı üyesi olur
Seviye ile ilgili bilgilerinizi öğrenmek için oyun içinden [seviye komutunu kullanabilirsiniz.


Deneyim Kazanmak ve Seviye Atlamak

Bir sınıfta ilerlemek için deneyim puanı kazanmalısınız. Belli sayıda deneyim puanı kazandığınızda bir üst seviyeye yükselirsiniz. Üst seviye için kazanmanız gereken deneyim puanı miktarı seviyeniz arttıkça artar.

Ayrıca bazı seviyelerin tamamlanması için belirli görevlerin tamamlanması veya sınıfınızın temel yeteneğinin belli bir seviyede olması gerekir.Bunlar [seviye komutundan takip edilebilir.

Hayvan Eğitmenliği Sınıfı

Hayvan eğitmenliği sınıfında deneyim kazanmak için yaratık öldürmelisiniz. Öldürdüğünüz yaratığın şöhretine (fame) bağlı olarak vereceği deneyim puanı değişmektedir. Güçlü yaratıklar öldürerek daha fazla puan kazanabilir ve hızla seviyenizi arttırabilirsiniz.

Seviye ekranında Gereksinimler bölümünde bir sonraki seviyeye yükselebilmek için gerekli yetenek ve tamamlanması gereken görevleri bulabilirsiniz:

Seviye Gereksinimleri

Bu sayfada görevin sol tarafındaki butona basarak görev hakkında bilgi alabilirsiniz. Açılan ekranda ayrıca web sitesinde yer alan görev detayları sayfasına giden bir bağlantı bulacaksınız. (Eğer sayfa açılmıyorsa Görevler bölümünden ilgili görevi bulabilirsiniz)

Ayrıca seviye tamamlandığı zaman size verilecek para ve eşya ödülleri bu sayfanın aşağısında yer almaktadır. Unutmayın ki her seviye tamamlanması sonucunda ödül olmayabilir.

Sınıfınızla ilgili yeteneklerin üst limitlerini 105.0'a kadar seviyeniz arttıkça kazandığınız yetenek geliştirme puanlarını kullanarak Yetenek Geliştirme bölümünden arttırabilirsiniz. Atladığınız her seviye için 1 yetenek geliştirme puanı kazanırsınız. 105'ten daha yukarı bir üst limit için şampiyon öldürmeli ve Power Scroll elde etmelisiniz.

Yetenek Geliştirme

Bazı seviyelerin Animal Taming yetenek gereksinimi bulunur. Eğer bir üst seviyede sahip olduğunuzdan daha fazla yeteneğe ihtiyaç duyuluyorsa puanınızı sadece Animal Taming için kullanmanız gerekir. Bu sistemle 105'e kadar olan gereksinimi karşılayabilirsiniz. Ancak yetenek ihtiyacı 105'ten daha yukarı olan seviyeler için Power Scroll kullanmalısınız.

Kilitli Yetenekler


Savaşçı Sınıflarda Deneyim Kazanmak

Savaşçı, Büyücü ve Okçu sınıfları üyeleri yaratık öldürerek ya da diğer oyuncuları öldürerek seviyelerini arttırabilirler. Başka bir oyuncunun öldürülmesiyle kazanılan deneyim puanı, ölen oyuncunun seviyesine ve birtakım özelliklerine (kill, yetenek toplamı vb.) bağlıdır.

Savaşçı Sınıfları


NOT: Seviye ödül ve gereksinimler tablosu daha sonra paylaşılacaktır.


İlgili Yazılar

Üye Girişi
Seviye Sınıfı Liderleri

Haftanın En İyileri

Etkinlik Birincileri

Günün Yaratığı

Ayın Resmi

{Forum}

Facebook Sayfamız