World of UO
Ücretsiz Olarak Oyna login.worldofuo.com: 2593

Bodcu Sistemi

× UYARI: Bu sayfadaki bilgiler eskidir. Bodcu sistemi ile ilgili en güncel bilgileri içeren sayfamız için buraya tıklayın.

Bodcu Sistemi Nedir?

Bodcu, Tailor, Weaver, Blacksmith ve Weaponsmith satıcılarından görev alabilen karakterlere verilen isimdir.

Bir oyuncu;
  • Yeteneği 50 ve altındaysa: saatte bir,
  • Yeteneği 50.1 - 70.0 arasındaysa: 2 saatte bir,
  • Yeteneği 70.1 ve üzeriyse: 6 saatte bir görev alır.

Bodcu Sistemi, bod alabilen karakterlerin bod alma haklarını başka bir karaktere aktarıp tek bir karakterden birden fazla bod almalarına olanak sağlayan sistemdir.

* * *

Bodcu Sisteminden Kimler Faydalanabilir?

Tailoring ya da Blacksmith yeteneği 100.0 ve üzeri olan tüm karakterler bod hakkını aktarabilir ya da hak kazanabilir.

* * *

Bod Sisteminden Nasıl Faydalanılır?

Oyun içinde [bod komutu kullanarak bodcu sistemi ekranına ulaşılır;

Burada iki ayrı yetenek için üç farklı bölüm vardır.

Genel Bilgiler Ekranı

Komutu ilk kullandığınızda açılan kısımdır. Burada karakterinizin yeteneğini, aktarılan bod haklarını, alabileceğiniz ve maksimum görev hakkınızı, bir görevin EXCEPTIONAL olma ihtimalini ve görevin deri cinsini (materyal şansı) görebilirsiniz.Yukarıda Tailoring için bod hakkı 1700 + 1 olarak görünüyor. Buradan şu sonuç çıkarılır. 1700 adet bod hakkı aktarılmış, 1 tane de karakterin kendi bod hakkı var. Bu durumda bu kişi 6 saatte bir 1701 görev alabilir.

Bod Hakları Ekranı

Bod haklarınızın listesine erişirsiniz.Burada istediğiniz bodcuyu seçerek yeteneğini daha da yükseltme şansına sahip olursunuz. Her bodcu için ayrı ayrı power scroll kullanıp yetenek limitinizi arttırmanız gerektiğini unutmayınız. Ayrıca bodcu kasarken başka hiçbir yetenek kasamazsınız. Yetenek kasmak istiyorsanız öncelikle ana karaktere geçiş yapmalısınız.

Yukarıdaki görüntüde "Bodcu #5" adlı bodcu seçilmiş. Bu durumda onun yeteneğine uygun olan ürünler tasarlayarak yeteneğini arttırmalısınız.

Bir karakter en fazla 2000 bod hakkına sahip olabilir.

Bod Aktarım Ekranı

Bu bölüm yardımıyla bod haklarınızı başka karakterlere aktarabilirsiniz.

Aktarma işlemini farklı şekillerde yapabilirsiniz. Buna aşağıda yer verilmiştir.

UYARI: Ana karakteri seçmeden aktarma işlemi yapamazsınız.

* * *

Bod Hakkı Nasıl Aktarılır?

Bod haklarınızı tek bir karakterde toplayarak zamandan kazanabilirsiniz. Bunun için aktarım gerçekleştirmelisiniz.

Bod aktarımı yapacak karakterlerin her ikisinin de bod alabilen biri olması şarttır. Örneğin 100 Tailoring olan biri 100 Tailoring olan birine aktarabilir ama 50 Tailoring olan biri 100 Tailoring olan birine aktaramaz. Aktarım sırasında yetenekler eşit olmak zorunda değildir ama 100.0 ve üzerinde olmak zorundadır.

Aktarım için [bod komutu kullanıp Aktarım kısmına geliyoruz.

1. Tek tek bir karakteri işaretleyerek aktarmak

Bunun için aktarım ekranındaki butonları kullanıp bod alabilen bir kişiyi işaretlemeniz yeterlidir.2. Bod haklarının tamamını bir karakteri işaretleyerek aktarmak

Aynı ekranda "Tüm ... haklarını aktar" butonuna tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem sonrasında bod hakkı aktaran karakterin ilgili yeteneğiniz 50.0'a düşer.

3. Bod haklarını kontrat haline getirmek

Bunun için bir adet blank scroll kullanmalısınız. Bodu aktarma ekranındaki bodcunun solundaki butonu işaretleyin ve hedef (target) çıktığı zaman bir karakteri değil blank scroll'u işaretleyin. Bod hakkınızı kontrat haline getirmiş olursunuz.Bu kontrata birden fazla bod hakkı da ekleyebilirsiniz. Bunun için aynı işlemi bu kontrat üzerine tekrar yapın. Bod hakkı sayısının arttığını göreceksiniz.4. Belli yetenekteki bod haklarını kontrat haline getirmek

Karakterlerinizin birbirinden farklı yetenekleri olabilir. Örneğin 1700 bodcunuz arasında 97 tanesi 115.0 yeteneğe sahip ve siz sadece bunları kontrat haline getirmek istiyorsunuz. Bu durumda aktarım menüsündeki Tüm Bod Haklarını Aktar seçeneğini seçerek kontratı işaretleyin. Bir ekran açılır.Buradan ilgili yetenek grubunu seçerseniz sadece o haklarınız kontrat haline gelecektir.

UYARI: Bir aktarım sonrasında sonraki bod alma zamanınız 6 saat ileri gider. Yani aktarımdan sonra 6 saat boyunca yeni görev alamazsınız.

İlgili Yazılar

Üye Girişi
Seviye Sınıfı Liderleri

Haftanın En İyileri

Etkinlik Birincileri

Günün Yaratığı

Ayın Resmi

{Forum}

Facebook Sayfamız