World of UO
Ücretsiz Olarak Oyna login.worldofuo.com: 2593

DF / Paragon Puan Sistemi (Yeni)

× UYARI: Bu sayfadaki bilgiler eskidir. Artifact Sistemi ile ilgili en güncel bilgileri içeren sayfamız için buraya tıklayın.Konu Başlıkları
- Artifact Nedir?
- DF ve Paragon Puan Sistemi Nedir?
- Nasıl DF ve Paragon Puanı Kazanılır?
- Bu Puanların Size Yararı Nedir?
- Sistem Artifact Garanti Eder Mi?

Artifact Nedir?

Artifact denilen özel eşyalar sunucuda belli şekillerde elde edilir ve özellikleri bakımından sıradan eşyalara göre farklılıklar arz eder. Bu artifactları elde edebileceğiniz çeşitli yollar vardır:

- Doom Zindanı Artifactları
- Minor Artifactlar
- Leviathan Artifactları
- Paragon Hazine Sandıkları (Treasure Chest)
- Çalınabilir Artifactlar (Stealable)

Buradan herhangi bir yolla elde edilebilecek bir artifact diğer şekilde elde edilmeyebilir. Örneğin Doom artifactları "Artifact Rarity 10-11" özelliklerine sahip daha özel artifactlar verir, Minor artifactlar onlara göre biraz basit kalabilir. Leviathan ve Hazine artifactları çoğunlukla Minor artifactlar olup birkaç artifact paragon yaratıklarından elde edilemeyecek türdedir.

Aşağıda hangi artifactları nereden elde edebileceğiniz açıklanmıştır:

Doom Artifactları:

The Summoning Quest adlı görevi tamamladıktan sonra özel bir zindana giriş yaparsınız. Burası Doom Gauntlet adıyla bilinen ve güçlü yaratıklarıyla meşhur bir zindandır. Buradaki yaratıkları öldürerek Doom Gauntlet artifactlerini düşürebilirsiniz.

Buradan düşürebileceğiniz artifactlerin listesi için buraya tıklayın.

Minor Artifactlar:

Ilshenar (2. Dünya)'da doğan her yaratık % 1 ihtimalle paragon yaratığına dönüşür. Paragon yaratıkları sarı renkli ve orjinal özelliklerinden biraz daha güçlüdür. Bunları öldürerek Minor artifactler düşürebilirsiniz.

Bunlar: Gold Bricks, Philips Wooden Steed, Arctic Death Dealer, Blaze of Death, Bow of the Juka King, Burglar's Bandana, Enchanted Titan Leg Bone, Gwenno's Harp, Iolo's Lute, Luna Lance, Nox Ranger's Heavy Crossbow, Staff of Power, Wrath of the Dryad, Pixie Swatter, Alchemist's Bauble, Cavorting Club, Night's Kiss, Polar Bear Mask, Violet Courage, Heart of the Lion, Shield of Invulnerability, Orcish Visage, Gloves of the Pugilist

Paragon Hazine Artifactları (Chest):

Ilshenar (2. Dünya)'daki paragonların öldürüldükten sonra cesedine % 1 ihtimalle Paragon Sandığı düşer. Bu sandığın içinde 6. seviye hazine haritası bulunabilir. Bu haritaların gösterdiği hazinede ise minor artifact bulunur.

Dekoratif Artifactlar: Candelabra of Souls, Gold Bricks, Philips Wooden Steed

Giyim/Kuşam Artifactları: Arctic Death Dealer, Blaze of Death, Burglars Bandana, Cavorting Club, Dread Pirate Hat, Enchanted Titan Leg Bone, Gwennos Harp, Iolo's Lute, Luna Lance, Night's Kiss, Nox Ranger's Heavy Crossbow, Polar Bear Mask, Violet Courage, Heart of the Lion, Alchemist's Bauble, Cold Blood

Leviathan Artifactları:

Kraken, Deep Sea Serpent ve Sea Serpent yaratıklarının cesedine 5% ihtimalle düşen SOS (içinde yardım çağrısı bulunan şişe) 'lar 4% ihtimalle Ancient SOS olarak çıkar, bunların kordinatından çıkaracağınız sandıkta beyaz renkli Fabled Fishing Net bulunur. Derin denizde onunla avlandığınızda Leviathan ortaya çıkar.

Leviathan için iki artifact şansı vardır: 1. Paragon vazifesi görerek Minor Artifact (onu öldürene düşebilir), 2. Ağı atan kişiye Leviathan artifactları (aşağıda listelendi) düşebilir. Leviathan artifactı düşürme şansınızı arttırmak için ağ atan karakterinize LUCK parçalar giydirmelisiniz.

Dekoratif Artifactlar: Candelabra Of Souls, Ghost Ship Anchor, Gold Bricks, Phillips Wooden Steed, Seahorse Statuette, Ship Model Of The HMS Cape, Admirals HeartyRum

Giyim/Kuşam: Alchemists Bauble, Arctic Death Dealer, Blaze Of Death, Burglars Bandana, Captain Quacklebushs Cutlass, Cavorting Club, Dread Pirate Hat, Enchanted Titan Leg Bone, Gwennos Harp, Iolos Lute, Luna Lance, Nights Kiss, Nox Rangers HeavyCrossbow, Polar Bear Mask, Violet Courage

Çalınabilir Artifactlar:

Aşağıdaki artifactlar Doom Zindanında belli yerlerde 22 - 38 gün aralığında ortaya çıkarlar. Ayrıca burada listelenmeyen dekoratif çalınabilir artifactlar da bulunmaktadır.

Giyim/Kuşam: Zyronic Claw, Titan's Hammer, Blade of the Righteous, Inquisitors Resolution

DF ve Paragon Puan Sistemi Nedir?

Leviathan, Paragon Hazine Sandığı ve Çalınabilir artifactlar için bir şans olayı yoktur. Fakat Doom Gauntlet ve Paragondan çıkan Minor artifactlar için sunucu bir sayı tutar. Bu sayının sizin artifact şansları toplamınızdan düşük olmasına bağlı artifact alırsınız.

Bu sistem bu şans faktörünü emeğinizin karşılığına dönüştürmektedir, siz her öldürdüğünüz Doom Gauntlet yaratığı için DF Puanı, Paragon için Paragon puanı kazanırsınız. Bu da sizin artifact şansınızı arttırdığı gibi bazı daha çok istenilen artifactların düşmesini de kolaylaştırır.

Oyun içi [DF ya da .df yazarak ulaşabileceğiniz ekrandan DF Puanı, Paragon Puanı, Luck, artifact düşürme şansları ve düşebilecek artifactlar listesine ulaşabilirsiniz.Nasıl DF ve Paragon Puanı Kazanılır?

DF Puanı Kazanmak

Golden Skull görevini yapıp ulaştığımız Gauntlet denen yerde bir tanesi BOSS (Demon Knight ya da Dark Father adıyla anılan), 5 tanesi oda yaratığı toplam 6 yaratık spawn olur. Bu yaratıkları öldürerek DF puanı kazanırsınız.

Her yaratık belli bir DF puanı verir.
- Demon Knight 100 DF puanı,
- Oda yaratıklarının her biri 50 DF puanı,

Gauntlette her 5 kişi için 1 yaratık spawn olur. Örneğin 10 kişi varsa 2 tane Demon Knight spawn olabilir.

Gauntlet yaratığını öldürenler, hasar miktarına göre DF puanı alırlar.

Örneğin Demon Knight'ı kesen iki oyuncudan biri 40% diğeri 60% hasar verdiyse, 40% hasar veren 40 puan, 60% hasar veren 60 puan alır.

Ayrıca eğer Luck değeriniz 1000 den fazlaysa 20% kadar extra DF puanı alabilirsiniz. Örneğin 1200 luck olan biri Demon Knight'ın yaşam puanının 60% ını götürmüştür. 60 DF puanı kazanacaksa 20% fazlasını alır = 72 DF puanı.

DF Puanı kazanmak için LUCK zorunludur. Sıfır LUCK olan biri Demon Knight'a hasar verse bile Luck olmadan puan kazanamaz. Kazandığı puan her zaman için Luck ile orantılı olacaktır.

09.07.2016 Güncelleme: Savaşçı bir yeteneği olmayıp sadece Animal Taming kullanarak yaratık öldürenler % 20, Gauntlet Charm (sponsor eşyası) taşıyanlar % 20 fazladan DF puanı alırlar.

Paragon Puanı Kazanmak

Mantık DF Puan sistemiyle aynıdır. Bu kez Paragon yaratıklarından puan almaktayız. Bu puanlar bizim Artifact şansımızı ve iyi artifact şansını arttıracaktır.

Yaratıklar sabit bir Paragon puanı vermez. Vereceği Paragon Puanı toplamı sahip olduğu FAME değerine bağlı değişir. Örneğin bir Ancient Lich max 480 puan verirken, Blood Elemental 175 puan verebilmektedir.

Paragon Puanı da verdiğiniz hasara göre orantılanır. Örneğin bir Blood Elemental 175 paragon puanı veriyor. Bir kişi tek olarak bu paragonu kestiyse 175 paragon puanı alır. Biri 60% hasar vermiş, diğeri 40% hasar vermiş iki kişi paragonu kestiyse, 60% hasar veren 105, 40% hasar veren 70 paragon puanı alır.

Paragon Puanı sahip olduğunuz LUCK değerine bakmaz.

Bu Puanların Size Yararı Nedir?

İki açıdan yararı vardır:

- Artifact düşürebilme şansınızı arttırır.

DF Puanının Artifact Düşürmeye Etkisi:

Demon Knight max 0.20% ihtimalle artifact verebilir
Artifact Şansı = (400 + luck * 8) + (df puanı / 10)
(Özetle %0.1 luck %0.1 df puanı)

Doom Gauntlet Oda Yaratıkları max 0.10% ihtimalle artifact verebilir.
Artifact Şansı = (200 + luck * 4) + (df puanı / 20)
(Özetle %0.05 luck %0.05 df puanı)

Paragon Puanının Artifact Düşürmeye Etkisi:

Yaratığın Fame değerine göre 2 formülden bahsedilebilir. Bunlardan 0 fame olanına Min Paragon Artifact Şansı, 32000 fame olanına Max Paragon Artifact şansı olarak belirlenir:

Artifact Şansı = 800 + ( luck * 5 ) + ( fame / 10 ) + ( 0,4 * paragon puanı )
(Özetle paragon puanı 4% etkili, geriye kalan 1% verir)

- Değerli bir artifact düşürme şansını arttırır.

DF Puanına Göre Artifact Grupları

1. Grup: Legacy of the Dread Lord, The Taskmaster, The Dragon Slayer, Holy Knight's Breastplate, Leggings of Bane, Midnight Bracers, Shadow Dancer Leggings, Tunic of Fire, Voice of the Fallen King, Bracelet of Health, Ornate Crown of the Harrower, Ring of the Elements, Aegis, Axe of the Heavens, Blade of Insanity, Bone Crusher, Breath of the Dead, Frostbringer, Serpents Fang, Staff of the Magi, Ring of the Vile, The Beserkers Maul.

2. Grup (En az 15,000 df puanı, 840 luck ve 3. seviye Artifact Toplayıcısı için): Hunter's Headdress, Ornament of the Magician, Divine Countenance, The Dryad Bow.

3. Grup (En az 30,000 df puanı, 960 luck ve 5. seviye Artifact Toplayıcısı için): Gauntlets of Nobility, Helm of Insight, Arcane Shield

4. Grup (En az 50,000 df puanı, 1080 luck ve 7. seviye Artifact Toplayıcısı için): Jackal's Collar, Hat of Magi

5. Grup (En az 75.000 df puanı, 1200 luck ve 9. seviye Artifact Toplayıcısı için): Spirit of the Totem, Armor of Fortune

Paragon Puanına Göre Artifact Grupları

1. Grup: Gold Bricks, Philips Wooden Steed, Arctic Death Dealer, Blaze of Death, Bow of the Juka King, Burglar's Bandana, Enchanted Titan Leg Bone, Gwenno's Harp, Iolo's Lute, Luna Lance, Nox Ranger's Heavy Crossbow, Staff of Power, Wrath of the Dryad, Pixie Swatter

2. Grup (En az 15,000 df puanı, 840 luck ve 3. seviye Paragon Avcısı için): Alchemist's Bauble, Cavorting Club, Night's Kiss, Polar Bear Mask, Violet Courage, Heart of the Lion

3. Grup (En az 30,000 df puanı, 960 luck ve 5. seviye Paragon Avcısı için): Shield of Invulnerability, Orcish Visage

4. Grup (En az 50,000 df puanı, 1080 luck ve 6. seviye Paragon Avcısı için): Gloves of the Pugilist

Paragon Hazinelerinde Artifact Grupları

1. Grup: Candelabra Of Souls, Gold Bricks, Phillips Wooden Steed, Arctic Death Dealer, Blaze Of Death, Enchanted Titan Leg Bone, Gwennos Harp, Iolos Lute, Luna Lance

2. Grup (3. seviye Hazine Avcısı için): Nights Kiss, Nox Rangers Heavy Crossbow, Burglars Bandana, Cavorting Club, Violet Courage, Heart Of The Lion, Alchemists Bauble

3. Grup (4. seviye Hazine Avcısı için): Polar Bear Mask, Cold Blood

4. Grup (5. seviye Hazine Avcısı için): Dread Pirate Hat

Leviathan Artifact Grupları

1. Grup: Candelabra Of Souls, Ghost Ship Anchor, Gold Bricks, Phillips WoodenSteed, Seahorse Statuette, Ship Model Of The HMS Cape, Admirals Hearty Rum

2. Grup (2. seviye Balıkçı için): Alchemists Bauble, Arctic Death Dealer, Blaze Of Death, Captain Quacklebushs Cutlass, Enchanted Titan Leg Bone, Gwennos Harp, Iolos Lute, Luna Lance, Nights Kiss, Nox Rangers Heavy Crossbow, Polar Bear Mask

3. Grup (3. seviye Balıkçı için): Burglars Bandana, Cavorting Club, Violet Courage

4. Grup (4. seviye Balıkçı için): Dread Pirate Hat

Sistem Artifact Garanti Eder Mi?

Hem DF puanı için hem Paragon puanı için üst sınır 100,000 puandır. Bu puana erişen biri 100% ihtimalle artifact düşürecektir. Bu kural dışında sunucu her Paragon/Gauntlet Yaratığı öldürdüğünüzde sizin için zar atar ve ancak eğer tuttuğu sayı sizin artifact şansınızdan küçükse bir artifact sahibi olursunuz.

İlgili Yazılar

Üye Girişi
Seviye Sınıfı Liderleri

Haftanın En İyileri

Etkinlik Birincileri

Günün Yaratığı

Ayın Resmi

{Forum}

Facebook Sayfamız