World of UO
Ücretsiz Olarak Oyna login.worldofuo.com: 2593

Eşya Sigortalamak (Insurance Sistemi)

Age of Shadows bir eşya oyunudur, sahip olduğumuz eşyaların güvenliği önemlidir. Çünkü önemli eşyaları büyük çabalarla ya da parayla elde ederiz. İşte bu sebeple sigorta (Item Insurance) sistemi düşünülmüştür.

Öldüğünüz zaman eşyalarınız cesedinize düşer. Buna karşın eğer bir eşya sigortalı (insured) ya da kutsal (blessed) ise doğduğunuz zaman yine çantanızda olur.

Değerli bir eşyanızı sigortalamak için oyundaki karakterinizin üzerine 1 kere tıklayın, açılan menüden Toggle Item Insurance'ı seçin. Bir hedef çıkacak, bu hedefle sigortalamak istediğiniz eşyayı tıklayın.

Eşya sigortalamak belli bir ücret ister, eşya başına 1,200 gold para ödersiniz. Bu para bankanızdan çekilemezse eşya sigortalanamaz. Ayrıca her öldüğünüzde eğer otomatik sigorta (Auto Renew Insurance) açıksa bu para tekrar bankanızdan çekilir.

Her öldüğünüzde eşyalarınızı sigortalamak yerine otomatik sigortalamayı açabilirsiniz. Bunun için yine karakterinizin üzerine bir kere tıklayın, açılan menüden "Auto-Renew Insurance" seçin. Böylelikle her öldüğünüzde eşyalarınız otomatik sigortalanır ve para bankadan çekilir. Eğer bankanızda para kalmazsa eşyalarınız sigortalı olma özelliğini kaybeder ve eğer öyleyse bir sonraki öldüğünüzde cesedinize düşer.Ayrıca yine öldüğünüz zaman cesedinize düşmeyen, sizinle kalan kutsal (blessed) eşyalardan bahsetmek yerinde olur. Bunlar bir Tailoring Bulk Order Deed (BOD) ödülü olan clothing bless deed ile kutsal hale getirilir. Bunu marketten de edinebilirsiniz. Sadece kumaş (clothing) türü eşyalarınızda kullanabileceğiniz blessed özelliği sigorta sisteminden ayrıdır, öldüğünüz zaman cesedinize düşmez (eğer bir çanta içindeyse düşebilir) ve her öldüğünüzde ayrıca para da vermezsiniz.İlgili Yazılar

Üye Girişi
Seviye Sınıfı Liderleri

Haftanın En İyileri

Etkinlik Birincileri

Günün Yaratığı

Ayın Resmi

{Forum}

Facebook Sayfamız