World of UO
Ücretsiz Olarak Oyna login.worldofuo.com: 2593

Eşya & Hayvan Güvenliği

Oyun yöneticileri kayıp eşya ve hayvan konusunda destek vermiyor. Hal böyle olunca onları korumak size düşüyor. Peki eşya ve hayvanlarınızı korumanın yolları neler?

EŞYALARINIZI KORUMA YOLLARI

Insure (Sigorta) Sisteminden Yararlanın

Kaybettiğinizde üzüleceğiniz değerli eşyalarınızı sigortalayın. Bunun için oyunda karakterinizin üzerine bir kere tıklayın. Açılan menüden Toggle Item Insurance'ı seçin. Bankanızdan 1200 gold çekilecek ve eşya sigortalanmış olacaktır.

Bu sigorta sadece bir kere geçerlidir. Her öldüğünüzde sigortalatmak istemeyenler için aynı menüde Auto Renew Inventory Insurance'ı seçin. Böylelikle her öldüğünüzde bankanızdan 1200 gold çekilerek ilgili item tekrar sigortalanacaktır.

En Değerli Eşyalarınızın Serialini Alın

Oyunda [serial komutu kullanarak bir itemin seri numarasını alabilirsiniz. Oyun yöneticileri hiçbir şekilde hacklenen/çalınan eşyaları serialini bilseniz de size vermez. Ama seriali bilirseniz kim tarafından hacklendiğinizi, itemin kimde olduğunu bulmanız kolaylaşır.

Ayrıca razor da item seriallerini kaydetmektedir.

Eşya Silinme Süresi Çok Kısadır!

İşte bu nedenle evinizde değerli eşyalarınızı saklamamaya, onları locked down yapmamaya çalışın. Genellikle StrongBox ya da "i wish to secure this" ile eşyalarınızı yere kilitleyin.

Oyuncu Hatalarına Destek Yoktur!

Çoğu kişi saç boyası alırken hem saçı hem sakalı boyayan boya yerine sadece biri için 500 k vermektedir. Bu bir oyuncu hatasıdır ve staff bu hatanızı düzeltmez. Dolayısıyla itemlerle ilgili alım satım yaparken çok dikkatli olun, bilginiz yoksa bir görevli gelene kadar bekleyin ve bulunca ona sorun.

Malas (3. Dünya) Güvenli Alan Değildir!

Burada öldürülebilir ve cesedinizden eşyalar çekilebilir. İşte bu nedenle Luna gibi şehirlerde makina başında olmadan karakterinizi bırakmayın. Eğer işiniz uzun sürecekse 2. Dünya (Ilshenar)'da bir yere giderek bekleme yapabilirsiniz..

HAYVANLARINIZI KORUMA YOLLARI

Sıklıkla Yemek Yedirin

Bir süre yemek yedirmezseniz hayvan eğitimli durumdan çıkar. Eğer Guard Zone ya da Safe Zone alanda iseniz otomatik olarak silineceğinden ne olduğunu anlamamanız doğal.

Küre Kullanarak Hayvanlarınızı Linkleyin

Değer verdiğiniz hayvanlar için küre kullanın. Bu küreler Solenlerden çıkıyor ve şarjı sayısında hayvanı yanınıza çekmenize yarıyor. Bu eşyayı kendiniz bulabileceğiniz gibi diğer oyuncular da satmaktadır.

ALL STAY konumunda bırakmayın!

Herding yeteneği, hayvanları gütme yeteneğidir. All Stay konumundaki bir yaratığı, herding yeteneğine sahip kişiler kontrol edip bulunduğu yerden çok uzaklara götürebilir.

Kullanmadığınız Zaman Hayvanı Stable Edin

Hayvanınızı hiçbir zaman boş bırakmayın, kullanmayacağınız zaman Animal Trainer vendoruna giderek Stable yazın ve hayvanı işaretleyin. Haftalık 30 gold karşılığında hayvanınız güvenli yerde olacaktır.

BONDED olmadan ava çıkmayın!

Bir hayvan bolca yemek yedirildikten sonra, yeteğiniz de uygunsa ölümsüzlük sürecine başlar. 3 günü tamamladığında yemek yedirirseniz ölümsüz (bonded) olur. Bonded süreci ile ilgili [bonded komutu ile bilgi alabilirsiniz.

Hayvanınız bonded olduktan sonra 3 gün boyunca (aç kalmadıkça) silinmez. Haliyle ölse bile onu tekrar hayata döndürüp kullanabilirsiniz.

* * *

Lütfen önerilerimizi dikkate alın, çünkü bunların kaybı durumunda staff destek vermiyor. Öncelikle siz koruyun.

İlgili Yazılar

Üye Girişi
Seviye Sınıfı Liderleri

Haftanın En İyileri

Etkinlik Birincileri

Günün Yaratığı

Ayın Resmi

{Forum}

Facebook Sayfamız