World of UO
Ücretsiz Olarak Oyna login.worldofuo.com: 2593

Arena Sistemi

Arena sistemi diğer oyuncularla özel bir alanda belli bir süre içinde sınırlı sayıda büyü malzemesi ve iksir kullanarak savaşmanızı sağlar.


Arenaları Görüntülemek

Oyuncuların başlattığı karşılaşmaları görmek, bunlar hakkında bilgi almak ve katılmak için [arena komutu kullanmalısınız.

İlk karşınıza çıkacak ekran Arena Listesi dir. Bu listeden rakip bekleyen oyuncuları ve arena kurallarını görebilirsiniz.

Arena Listesi


Yeni Arena Hazırlamak

Arena Listesi ekranında Yeni Arena Başlat butonuna tıklayarak Yeni Arena Hazırlama bölümüne geçersiniz. Burada değiştirebileceğiniz bazı kurallar bulunur:

Yeni Arena

Arena Türü: Düello takımlarının oyuncu sayılarını belirlemenizi sağlar. 1 vs 1, 2 vs 2, 3 vs 3, 4 vs 4 ve 5 vs 5 seçebilirsiniz.

Arena Alanı: Bu buton yardımıyla arenanızın boyutunu, görünüşünü vb. özelliklerini seçebilirsiniz.

Gizlilik: Herkese açık ya da guilde özel seçebilirsiniz. Eğer guilde özel seçerseniz sadece guildinizin üyeleri o arena için başvuruda bulunabilir/davet edilebilir.

Süre: 5, 10 ya da 15 dakika olarak ayarlanabilir.

Uygulama: Serbest (FFA), Turnuva ya da Lig usulü olabilir.

Ücret Türü: Altın ya da token olarak ücretin cinsi seçilebilir. Katılma ücretini altındaki kutuya yazmalısınız. 0 (sıfır) yazarsanız ücretsiz bir şekilde tüm oyuncular katılabilir. Katılma ücreti düello başlamadan önce tüm oyunculardan alınır.

Pre-Cast: Eğer açık olursa büyücüler arena başlamadan önce büyü okuyabilirler.

Paralyze Büyüsü: Arenada Paralyze büyüsü kullanılma durumu seçilebilir.

Lich Form Büyüsü: Lich Form'u açıp kapatabilirsiniz.

Turnuva Adı: Turnuva listesinde görünmek üzere bir isim seçebilirsiniz.

Turnuva Katılımcı Sayısı: Turnuvanın kaç oyunculuk olacağı seçilebilir.

Oyun kurucusu olan oyuncu her başlattığı turnuva için 5000, bunun dışındaki arenalar için 1000 altın verir. Bu para bankasından oyun kurduğu anda çekilir.


Arenaya Katılmak

Arena Listesinde takımların sol tarafında yer alan mavi butona basarak ya da davet alarak bir arenaya katılabilirsiniz.

Arenaya Katılma

Arenayı hazırlayan kişi oyuncuları oyundan çıkartabilir ya da takımlar tamamlandıysa düelloyu başlatabilir. Ayrıca tamamlanmayan takımlar için oyuncu daveti gönderebilir. Davet ekranında karşılaşma kuralları katılımcıya bildirilir.

Arena Daveti


İstatistikleri Görüntüleme

İstatistikler bölümü düellolar ile ilgili bilgilerinizi bulabileceğiniz ekrandır. Bu ekran aracılığı ile yaptığınız toplam maç sayısını, kazandığınız ve kaybettiğiniz maç sayılarını, sıralamanızı, turnuva ve lig birincilik sayılarınızı, ödül ve arena puanlarınızı öğrenebilirsiniz.

İstatistikler


Sıralamaları Görüntülemek

Arena oyuncularının başarı sıralamasını Sıralamalar bölümünden öğrenebilirsiniz. Bu ekranda kazandığı, kaybettiği maç sayısı ile arena puanı görüntülenebilir.

Oyuncu Sıralaması

Ayrıca bu bölümde guild sıralamasını da bulabilirsiniz.

Guild Sıralaması


Ödül Listesi

Büyük turnuvalarda (Sistem yapımı PVP Ligi ve Turnuvalar) kazandığınız ödül puanlarınızı harcayabileceğiniz bölüm Ödüller bölümüdür.

Ödüller

Ödüller temsili olarak eklenmiş olup sonradan liste genişletilecektir.

İlgili Yazılar

Üye Girişi
Seviye Sınıfı Liderleri

Haftanın En İyileri

Etkinlik Birincileri

Günün Yaratığı

Ayın Resmi

{Forum}

Facebook Sayfamız