World of UO
Ücretsiz Olarak Oyna login.worldofuo.com: 2593

Ambar Sistemi

Hakkında

Ambar Sistemi ile oyundaki deri, yün, demir cevheri gibi kaynakları depolayabilir ve düzenleyebilirsiniz. Bu sizin sınırsız kapasiteye sahip ambarınızdır. Kaynaklar ekleyebilir, ihtiyacınız kadar çıkarabilir, devredebilir ve kaynak elde etme işlemini kolaylaştırabilirsiniz.

Ambar Sistemi'ne [k komutu ile ulaşırsınız. Ayrıca [ambar, [depo ve [kaynak yazarak da ulaşılabilir.


Ambara Kaynak Eklemek

Ambar ekranında sol altta yer alan Kaynak Ekle butonu yardımıyla ya da [ekle komutu kullanarak ambarınıza oyundaki kaynakları ekleyebilirsiniz. Eklenilen kaynaklar, ilk ekranda listelenecektir.

Ambar 1

Ekleme hedefini çantanıza, doğrudan çantanızda ya da bankanızda olan bir kaynağa ya da evinizdeki sandığa kullanabilirsiniz.


Ambardan Kaynak Çıkarmak

Her kaynağın sol tarafında bulunan buton yardımıyla kaynaklara fiziksel olarak tekrar ulaşabilirsiniz. Bu butona bastığınız zaman bir ekran açılacaktır. Bu ekran ile ambarınızdan ne kadar kaynağı kullanacağınızı belirleyebilirsiniz.

Ambar 5

Dört farklı şekilde kaynaklar aktarılır.

Çantaya seçeneği ile çantanıza kaynakları aktarırsınız. Sadece taşıyabileceğiniz kadar kaynak çıkarabilirsiniz.

Sandığa seçeneği ile kendi evinizdeki bir sandık ya da ev size ait olmasa da en az co-owner seviyesinde olduğunuz bir evde yer alan sandığa kaynakları çıkarırsınız.

Bankaya seçeneği ile kaynakları doğrudan bankanıza gönderebilirsiniz.

Oyuncuya seçeneği ile başka bir oyuncuya kaynak aktarımı yapabilirsiniz. Oyunculara kaynak aktarımı, aktardığınız oyuncunun bu kaynakları kabul etmesine bağlı olarak aktarılır.

Ambar 4

Ayrıca [kullan komutunu kullanarak ambarınızdaki kaynakları komutla da çıkarabilirsiniz. Kullanımı: [kullan kaynak_türü adet şeklindedir. Örneğin 10 bandaj çıkaracaksanız [kullan bandage 10 şeklinde komut kullanılmalıdır.


Kaynakları Dönüştürmek

Ana ekranda yer alan Dönüştür eylemi, işlendiği zaman farklı bir türe dönüşebilen tüm kaynaklarda görülür. Buna tıklandığı zaman eğer onu dönüştürebileceğiniz bir materyale yakınsanız kaynak farklı bir türe dönüşecektir.

Kısaca değinmek gerekirse yünü ipliğe çevirmek için Spinning Wheel, ipliği kumaşa çevirmek için Loom yanında olmalısınız. Demir cevherlerini (ore) ingota dönüştürecekseniz bir Forge yakınında olmalısınız. Bolt of Cloth'u düz kumaşa (cloth) ya da ham deriyi işlenmiş deriye çevirecekseniz çantanızda makas olmalıdır. Logları board yapmak için çantanızda saw bulunmalıdır.


Otomatik Toplama

Ambar ekranından bu seçeneği açmanız durumunda, cesette ambara alınabilecek bir kaynak görüldüğü zaman otomatik olarak ambara dahil edilir.

Örneğin bir koyun kestiniz ardından derisini aldınız. Cesetteki yün doğrudan ambara geçecektir. Aynısı deri ve cevher için de geçerlidir.

Otomatik Dönüştür

Yine ambar ekranından bu seçeneği açarsanız bu kez çantanızdaki makas kullanılarak otomatik olarak ham deriler işlenmiş deriye, kemik parçaları da kemiklere dönüşecektir.

Bilgi Ekranı

Ambarınızdaki değişiklikleri küçük bir ekranda görmek için bu seçeneği açabilirsiniz. Tüm değişimler size yansıtılır.

Ambar 3

İlgili Yazılar

Üye Girişi
Seviye Sınıfı Liderleri

Haftanın En İyileri

Etkinlik Birincileri

Günün Yaratığı

Ayın Resmi

{Forum}

Facebook Sayfamız