World of UO
Ücretsiz Olarak Oyna login.worldofuo.com: 2593

Aile Sistemi

Konu Başlıkları
Aile Sistemi Nedir?

Aile Sistemi, aynı soy adına sahip karakterlerin bu soyadlarını korumaları, istedikleri kişilere vermeleri ve birbirleri üzerindeki bazı hakları kapsar.

Aile reisi, aileyi kuran kişidir. Bu kişi aileyi kurarken bir soyadı belirler. Soyadını istediği kişilere verebilir veya onlardan soyadını geri alabilir. Onun izni dışında o soyadını başka bir oyuncu kullanamaz.


Aile Nasıl Kurulur?

Aile kurmak için Aile Kurma Kontratı satın almalısınız. Bu eşyayı Britain şehrinde Provisioner satıcısının bulunduğu evde yer alan aile bakanından satın alabilirsiniz. Aile kurma ücreti 500,000 altındır. Satın alma işlemini gerçekleştirdiğinizde bu para bankanızdan çekilecektir.Bu işlem sonucunda çantanızda "Aile Kurma Kontratı" düşer;Bu kontratı kullandığınız zaman soyadınızı belirlemeniz için bir pencere açılır:Soyad seçerken dikkat edilmesi gerekenler;

  • Bir aileye üye olmamalısınız.
  • Daha önceden alınmış bir soyadı alamazsınız. Eğer benzerini üretmeye çalışırsanız soyadınız yetkililer tarafından silinecektir.
  • Soyadında boşluk kullanamazsınız.
  • Soyadı en az 4 en fazla 12 karakter olmalıdır.
  • İsim verme kurallarına aykırı soyadı koyamazsınız.
Eğer belirlediğiniz soyadı kabul edildiyse kontrat silinir ve aile kurulur. Belirlediğiniz soyadı ilk olarak size verilir. Örneğin adınız "Venus" ve kurduğunuz aile "Love" ise "Venus Love" olarak yeni adınız belirlenir. Eğer zaten soyadına sahipseniz ekleme yapılmaz, aile kurmanızla birlikte soyadı güvencesi başlamış demektir.
Aile Yönetim Ekranı

Bir aile reisi (kontratı kullanıp soyadını güvenceye alan kişi) oyun içi [aile ya da .aile yazarak Aile Yönetim ekranına ulaşır.Buradan şu işler yapılabilir:

Duyuru, tüm aile üyelerinin görebileceği bir mesaj yazılabilir.

Aileye Davet Et, yanınızdaki birine soy adı vermek.

Üyeleri Görüntüleme, ailenizin üyelerinin listesi bulunur. İsterseniz buradan üye çıkarabilirsiniz.

Aileyi Sil, aileyi tamamen kaldırır ve soyadı güvencesi sona erer.

Bir Aile Üyesi Olmak

Aile reisi "aile" komutunu kullanarak ulaştığı bu ekrandan bir başka karakteri aileye davet edebilir. Davet ettiği kişi kabul ederse ailenin bir üyesi olacaktır. Eğer aileye girdiğinizde zaten bir soyadınız var ve onu sildirmek istiyorsanız bir oyun yetkilisine ulaşarak ikinci soyadınızı sildirebilirsiniz.


Aile Sisteminin Size Yararı Nedir?

1. Soyadı Güvencesi

Belirlediğiniz soyadını sizden başkası kullanamaz, yeni açılan karakterler bu soyadını taşıyamaz. Ve daha önceden bu soyadını kullanan herkesten soyadı alınır.

2. Portal

Tüm aile üyeleri [aile ya da .aile yazarak aile penceresini kullanabilir.


Aileden Çıkmak / Aileyi Yıkmak


Bir Aileden Ayrılmak

Bu iki şekilde olabilir:
1. Aile Reisi sizi aileden atabilir, soyadınız geri alınır.
2. Oyun içi [Ayril ya da .ayril yazarak siz çıkarsınız.

Bir aileden çıktığınız zaman soyadınız silinir.

Bir Aileyi Yıkmak

Aile reisi oyun içi aile komutunu kullanarak aileyi dağıtabilir. Tüm soyadlar alınır ve aile dağıtılır. Aile yıktığınız zaman kurmak için ödediğiniz 500,000 size geri iade edilmez.

oyun yetkilileri oyuncu hatası sonucu oyuncular tarafından dağıtılan aileler ve silinen soyadları ile ilgili yardımda bulunamazlar.

İlgili Yazılar

Üye Girişi
Seviye Sınıfı Liderleri

Haftanın En İyileri

Etkinlik Birincileri

Günün Yaratığı

Ayın Resmi

{Forum}

Facebook Sayfamız