World of UO
Ücretsiz Olarak Oyna login.worldofuo.com: 2593

Market Sisteminden Yararlanmak

× UYARI: Bu sayfadaki bilgiler eskidir. Market Sistemi ile ilgili en güncel bilgileri içeren sayfamız için buraya tıklayın.

Bu sayfada oyun içi alışverişi kolaylaştıran "World of UO Market" uygulamasından bahsedilecektir.

Oyun içi çeşitli ihtiyaçlarınızı karşılamanızı kolaylaştıran bu sistem ile oyunda nerede olursanız olun oyuncu vendorlarından alışveriş yapabiliyorsunuz.

Nasıl Kullanılır?

Bunun için [market ya da .market yazıyoruz. Açılan pencerede 10 kategori bulunmaktadır.Bu kategorilerden birini seçerek, o kategoride toplanmış ürünler listesine ulaşıyoruz. Örneğin zırhlar kategorisinin sağındaki butona basınca şu şekilde bir ekran bizi karşılıyor.Bu liste her zaman için en ucuzdan en pahalıya doğru sıralanır. Fakat çeşitli özellikleri ya da bir eşya türünü filtreleme şansınız da var. Bunun için Filtrele butonunu kullanıyoruz.Örneğin Luck özelliğine sahip bir eşya arıyoruz. Luck butonuna tıkladığımız an listenin en yüksek luck değerinden düşüğe doğru sıralandığını göreceğiz.Beğendiğimiz eşya hakkında daha detaylı bilgi almak için eşyanın solundaki butona tıklıyoruz. Bize eşya ile ilgili tüm özellikleri verecektir.Bu eşyayı almaya karar verdiysek SATIN AL butonuna basıyoruz, klasik oyuncu vendorlarından alışveriş yaparken çıkan soru çıkar ve biz onay verirsek çantamızdan ya da çantamızda para yoksa bankamızdan ücreti çekilir ve o eşya çantamıza düşer.

Çantanıza düşen eşya güvensiz bir alanda hırsızlar tarafından çalınabilir. Dolayısıyla alışveriş yaparken güvenli yerlerde yapmak yararımıza olacaktır.

Hangi Eşyalar Listelenir?

Evinize bir vendor kurduğunuzda ya da vendor kiraladığınızda içerisine koyduğunuz her eşya markette yer alabilecek nitelikteyse aynı zamanda markette yer alır. Örneğin bir bandaj eklediğinizde bu markette görünmez ya da bir poşette full set satıyorsanız da bunu markette göremezler. Market şimdilik kategorize edilmiş olan parçaları dikkate alır.

Nereden Alışveriş Yapılamaz?

Turnuva alanlarında, arenada ve etkinliklerde marketten alışveriş yapamazsınız.

Birden Fazla Özellik Filtrelenebilir Mi?

Evet, bu mümkün. Bir filtreleme yaptıktan sonra Tekrar Filtrele butonu görünecektir.

Örneğin Faster Cast Recovery, Spell Damage Increase ve Strength özellikleri olan bir eşya arıyoruz. Bunun için öncelikle Spell Damage Increase filtrelenir:Sonra Tekrar Filtrele butonuna basıp Faster Cast Recovery'i seçiyoruz:Ve yine Tekrar Filtrele diyerek Strength Bonus u seçiyoruz:Aradığımız özelliklere sahip 1 eşya bulabildik. Filtreyi sıfırlamak için "Filtrele" butonuna basıp farklı bir özellik belirleyebilirsiniz.

Nasıl Vendor Kurarım?

Bunun iki yolu var.

Ev sahibi iseniz, evinizi tabelada Security bölümünden Public yaparak Banker vendorundan alacağınız Contract of Employment i evinizde vendorunuzu yerleştirmek istediğiniz yerde kullanın. Vendor ortaya çıkacaktır.

Ev sahibi değilseniz kiralama yoluyla da yapabilirsiniz, bunun için eve kilitlenmiş kırmızı kontratlar (Vendor Rental Contract) arayın ve bulduğunuz zaman koşulları inceleyin, eğer kira masrafını uygun bulduysanız kiralayın.

İster kiralık olsun ister sizin, her vendor günlük belli bir para ister, ve bu para siz ona eşya yükledikçe artar. Dolayısıyla lütfen sadece satılabilecek eşyalar ile vendorunuzu doldurun.

Market Sisteminde Olmayan Özellikler Nasıl Eklenir?

Market sistemi test aşamasını henüz tamamlamamıştır, eksik olduğunu düşündüğünüz yanları bir staffa ulaşıp bildirebilirsiniz. Örneğin bir filtreleme metodu eklemek, bir açığı bildirmek ve bir hatayı düzeltmek için bize ulaşın.

12 Şubat 2017 Güncellemesi


Market sistemi World of UO: Kraliçenin Dönüşü'ne yukarıdaki şekliyle eklenmiştir. Ancak sistemdeki doğrudan satın alma olayı devre dışı bırakılmıştır.

Yeni sistemde "SATIN AL" dediğiniz zaman bir harita satın alma ekranı çıkar;

Harita Satın Al

Buradan satın almak istediğiniz eşyayı barındıran satıcının bulunduğu yeri gösteren bir harita satın alabilirsiniz. Bunun için 2,500 altın verirsiniz.

Harita

Haritanın üzerinde ayrıca satıcının görünen adı da yazar. Böylelikle onu bulmanız kolaylaşır. Haritaya iki defa tıkladığınız zaman harita açılır. Tek bir nokta işaretlidir, orası da satıcının bulunduğu yerdir.

Harita

Yukarıdaki görünüm yeni 7.0.50 ve üzeri client kullananlar içindir. Kullandığınız istemci bu sürümün altında ise aşağıdaki gibi görünür.

Harita

Yukarıdaki harita biraz karışık gelebilir. Ancak satıcının yerini bulabilmeniz için haritayı kullanmayabilirsiniz. Çünkü haritayı açtığınız zaman ayrıca bir sistem iletisi ile X, Y, Harita olarak satıcının tam koordinatı da size verilir:

Harita Koordinat

Yukarıdaki koordinatı UO Auto Map, UO Steam ya da Razor kullanarak bulabilirsiniz.

Haritadaki noktaya giderseniz satıcıya ulaşacaksınız:

Satıcı

Satın almaya çalıştığınız eşya ise o satıcının çantasındadır:

Satıcı

İlgili Yazılar

Üye Girişi
Seviye Sınıfı Liderleri

Haftanın En İyileri

Etkinlik Birincileri

Günün Yaratığı

Ayın Resmi

{Forum}

Facebook Sayfamız