World of UO
Ücretsiz Olarak Oyna login.worldofuo.com: 2593

Artifact Şansları

× UYARI: Bu sayfadaki bilgiler eskidir. Artifact Sistemi ile ilgili en güncel bilgileri içeren sayfamız için buraya tıklayın.
Bu makalede geçen artifact kavramı ayırt edici özelliklere sahip silah, zırh, kalkan vb. türü eşyalardır. Bu eşyalar bazı yaratıklardan düşer.

Doom Dungeon Artifactleri

Britain Bankasındaki geçiş kapısı yoluyla Doom Zindanına erişebilirsiniz. Burada yer alan "Victoria" adlı NPC ile konuşarak güçlü yaratıklar bölgesine girme görevini alırsınız.

Görevin ayrıntıları için buraya tıklayın.

Görevi tamamladığınız zaman düşen Golden Skull eşyasını, zindan içindeki Chyloth'a vererek artifact düşürebileceğiniz bölgeye geçiş yapabilirsiniz.

Sahip olduğunuz yeteneğe göre Malas Gauntlet ya da Terra Gauntlet denen yerlere gidersiniz. Bunlardan Terra Gauntlet, sadece Animal Taming yeteneği ile yaratıklara saldıranlara ayrılmış bölgedir. Alana girişte nerede bulunduğunuz size bildirilir. Bulunduğunuz yer sizin artifact şansınızı etkilemez.

Terra Gauntlet zindanına girebilmek için; Animal Taming yeteneğiniz en az 100 olmalı, ahırınızda birden fazla Fire Steed ya da Hell Hound türü hayvan bulunmamalı, savaşçı bir yeteneğe sahip olmamalısınız.

İsterseniz bu iki zindan arasında geçiş yapabilirsiniz. Bunun için satıcı odasındaki Teleporter NPC'ler kullanılabilir.

Yaratığa Göre Artifact Şansları

Burada belirtilen Luck kavramı bir eşya özelliğidir. Sunucumuzda toplam kuşandığınız şans getiren parçalar en fazla 1200 luck olabilir, üzeri de 1200 kabul edilir.

Görünüm Yaratık Artifact Şansı En Yüksek
Demon Knight Dark Father Luck x 0.0007 + Bonuslar x 0.01 % 1.00
Darknight Creeper Darknight Creeper Luck x 0.00035 + Bonuslar x 0.005 % 0.50
Flesh Renderer Flesh Renderer
Impaler Impaler
Shadow Knight Shadow Knight
Abyssmal Horror Abyssmal Horror

Yukarıdaki tabloda yer alan Bonuslar, sizin LRC Bağışlama, Luck Bağışlama ve Artifact Bağışlama görevlerini tamamlayarak kazandığınız puanlardan oluşur. Bu görevleri Gauntlet içerisinde yer alan satıcı alanındaki NPClerden alabilirsiniz.

Bir Major Artifact Düşürmek

Yukarıda bahsedilen yaratıklara belli bir miktar hasar verip öldürdüğünüz zaman sunucu sizin için bir sayı tutar. Bu sayı sahip olduğunuz artifact şansından küçükse yeni bir artifact düşürürsünüz. Yani bu eşya sizin çantanıza, çantanızda yer yoksa ise ayağınızın altına gelir.

Artifact şanslarınızı görmek için [DF komutunu kullanabilirsiniz.

Düşürebileceğiniz artifactlerin isimlerini ve özelliklerini görmek için buraya tıklayın.

Her artifactin düşme şansı eşittir. Ayrıca bir artifact düştükten sonra tekrar artifact düşürmek için belli bir süre bekleme şartı yoktur. Yani bir oyuncu yeterince şanslıysa art arda da artifactler düşürebilir.

Yaratıkların Zindandaki Konumları

Doom Gauntlet


Minor Artifactler

Bu makalede geçen şöhret kavramı yaratığın fame değerini ifade eder. Bu puan ne kadar yüksekse yaratık o kadar güçlüdür anlamı çıkarılmalıdır.

Paragon Yaratıklar, normallerine göre daha da güçlendirilmiş ve sarıya boyanmış yaratıklardır. Ilshenar'da doğan yaratık %5 ihtimalle paragon olarak doğar. Aşağıda Blood Elemental türü bir yaratığın paragonu görünmektedir.

Paragon Blood Elemental

Ilshenar (2. Dünya) haritasında 6400 şöhretli ve üzeri puanlı paragon yaratıkları öldürdüğünüz zaman sahip olduğunuz luck değerine ve yaratığın fame değerine göre minor artifact düşürürebilirsiniz.

Minor Artifact Şansları

0.4 + Luck x 0.002 + Fame x 0.0001

En yüksek %6 ihtimalle minor artifact düşürürsünüz.

Oyundaki minor artifactler ve özellikleri için buraya tıklayın.

İlgili Yazılar

Sohbet Odamız

Seviye Sınıfı Liderleri

Haftanın En İyileri

Etkinlik Birincileri

Günün Yaratığı

Ayın Resmi

Facebook Sayfamız