World of UO
Ücretsiz Olarak Oyna login.worldofuo.com: 2593

Karakter Bonusları

Karakter Bonusu, bir karakterin belli bir süre boyunca oyunda elde edebileceği avantajlardır. Oyuncular bu avantajları kullanacağı zamanı kendileri belirler.


Karakter Bonusları Nelerdir?

Şimdilik 8 karakter bonusu bulunmaktadır. Yenileri eklendikçe liste güncellenecektir:

Bonus Adı Özellik Açıklama
Most Knowledge+3200 FameÖldürdüğünüz yaratıkların sahip olduğu şöhret (fame) 3200 arttırılarak hesaplanır.

Bir yaratığın sahip olduğu şöhret onu öldürdüğünüz zaman çıkacak eşyaların kalitesine etki eder.
Gold Shower+%10 GoldÖldürdüğünüz yaratıklardan çıkan altın miktarının %10 fazlasını alırsınız.
Lucky Touch+50 LuckSahip olduğunuz şans (luck) değerinize 50 eklenir ve o şekilde işlem yapılarak eşyalar oluşturulur. Bu durum yaratıklardan çıkan eşyaların kalitesine olumlu etki yapacaktır.
Paragon Mirrorx2 Paragon PuanıBir paragon öldürdüğünüz zaman iki paragon öldürmüş gibi minor artifact puanı kazanırsınız. Böylelikle minor artifact düşme puanına daha hızlı ulaşırsınız.
Charm of the Humanoid+%10 Damage IncreaseYaratıklara silahla saldırdığınız zaman onlara %10 daha fazla hasar verirsiniz.
Barricade of Honor-%10 DamageYaratıklardan aldığınız hasarı %10 azaltır.
Elixir of Ancient Knowledge+%100 ExperienceSeviye yaratıklarından %100 daha fazla deneyim puanı almanızı sağlar.
Boss Hunterx2 DamageZindan efendilerine (boss ve mini bosslar) normalde verilen hasarın iki katı hasar vermenizi sağlar.


Bonus Ekranı Nasıl Açılır?

Oyuncular YARDIM menüsünde Bonuslar butonuna basarak ya da [Bonus komutu kullanarak bonus ekranını açabilirler:

Bonus Ekranı

Bu ekranda listelenen bonuslar sol taraftaki mavi butonlara tıklanarak aktif hale getirilebilirler. Aktif hale gelen bonusların sol tarafındaki mavi buton işaretli görünür ve bonusun bitmesine kalan süre geriye doğru saymaya başlar. Süre başlatıldıktan sonra durdurulamaz. Bonuslar hakkında detaylı bilgi almak için sağ taraftaki butonlara tıklayabilirsiniz.

Ayrıca eğer günlük bonus alabilen bir karakterseniz sol alttaki bölümde bir sonraki günlük bonusa kalan süreyi görebilirsiniz.


Günlük Bonus

Oyunculardan Animal Taming, Magery, Swordsmanship, Fencing, Mace Fighting ve Archery yeteneği 80 ve üzerinde olanlar günlük olarak yukarıda sayılan bonuslardan rastgele bir tanesini kazanırlar. Bunun için günlük oyuna girmeleri yeterlidir.

Günlük bonus hakkı olan oyuncu oyuna girdiği zaman sol üstte Günlük Bonusunuzu alın uyarısı ile karşılaşırlar. Bu ekran yoluyla karakterlerine rastgele bir bonus yüklenmesini sağlayabilirler:

Günlük Bonus

Hayvan eğitmenleri için dört bonustan biri yüklenebilir: +%10 gold, +3200 fame, +50 luck, x2 Paragon Puanı. Savaşçı karakterler için ise şu bonuslar yüklenebilir: +%10 gold, +%10 hasar arttırımı, -%10 hasar, zindan efendilerine 2 kat fazla vurma...

UYARI: Bir karakter en fazla 10 bonusa sahip olabilir. Eğer karakterdeki bonus sayısı (aktif ve pasif olanların toplamı) 10 ise karakter günlük bonus hediyesi alamaz.


Yeni Oyuncu Bonusları

E-posta yoluyla oyuna davet edilen oyuncular [YenidenUO komutunu oyun içerisinde kullanarak seçtikleri bir karaktere hediye bonusları yükleyebilir ve aşağıdaki avantajlarla oyuna başlayabilirler:

  • 1 hafta boyunca öldürdüğünüz yaratıklara 3200 fazladan fame eklenecek,
  • 1 hafta boyunca öldürdüğünüz yaratıklardan çıkan altının %10 fazlasını alacaksınız,
  • 1 hafta boyunca 50 fazladan şans (luck) ile oynayacaksınız,
  • 1 hafta boyunca yaratıklardan %10 daha az hasar alacaksınız,
  • 3 gün boyunca öldürdüğünüz her paragon için 2 kat minor artifact puanı alacaksınız,
  • 2 saat boyunca sınıfınızda 2 kat deneyim kazanacaksınız,

İlgili Yazılar

Sohbet Odamız

Seviye Sınıfı Liderleri

Haftanın En İyileri

Etkinlik Birincileri

Günün Yaratığı

Ayın Resmi

Facebook Sayfamız