World of UO
Ücretsiz Olarak Oyna login.worldofuo.com: 2593

Stealing

Sınıf: Hırsız

Ünvan: Thief

Oyundaki diğer oyuncuların çantasından eşya çalmanıza yarar. Bunun için Snooping yeteneği ile açtığınız çantadan, SKILLS penceresinden çıkarttığınız Stealing butonu ile çalacağınız eşyayı tıklarsınız.

Bazı tür eşyaları çalamazsınız: Insured (sigortalı), Blessed (kutsal), Newbied (yeni oyuncu) eşyaları.

Çalarken belli bir şansla yakalanma ihtimaliniz vardır, yakalanmama şansı hırsızlık yeteneğinize göre artar. Ayrıca Stealing ne kadar yüksekse o kadar ağır eşyalar çalabilirsiniz. Örneğin 120 Stealing bir karakter 12 stone ağırlığında bir eşya çalabilir (Formül: Stealing / 10).

Hırsız Guildi

Normal şartlarda Katil (Player Killer) ve Suçlu (Criminal) oyunculardan herhangi bir gereksinim olmadan çantasını açıp eşya çalabilirsiniz, fakat mavi (masum) bir oyuncudan çalmak için hırsız guildine (Thieves Guild) üye olmanız gerekir.

Üyelik için hesap yaşınız 1 hafta, karakter yaşınız (oyunda geçirdiğiniz süre) ise 2 gün olmalı. Bu şartları sağlıyor ve hiç kimseyi öldürmemişseniz 700 gold karşılığında Thief guildine üye olabilirsiniz. Bunun için vendorun yanında "vendor join" yazmalısınız.

Ayrıca "disguise" yazarak 700 gold karşılığında kılık değiştirici kit satın alabilirsiniz. Sadece hırsız guildi üyelerine satılan bu kit ile farklı bir kimliğe bürünebilirsiniz.

Nasıl Ustası Olunur?

0 - 30 arasını Thief Guildmaster (Britain Bank arkasında) öğretir.

Çalışma alanında bu yeteneği kasamazsınız. Dolayısıyla dışarı çıkmanız gerekli.

Animal Trainer vendorundan bir Pack Llama satın alın, onunla birlikte şehir dışında koruma alanı harici bir yere gidin. Burada llamanın çantasına bıraktığınız eşyaları çalmaya çalışın. Yeteneğinize uygun eşyalar çalmalısınız, dolayısıyla bir eşya size yetenek kazandırmıyorsa ağırlığını (stone) arttırarak tekrar deneyin.

Bilgi: Bir eşyanın ağırlığını anlamanın yolu karakter ekranındaki çantanıza fare imleciyle tutuğunuzda yazan 270 stone gibi toplam ağırlığın, çantanıza o itemi aldığınızda ne kadar arttığına bakmaktır.

İlgili Yazılar

Üye Girişi
Seviye Sınıfı Liderleri

Haftanın En İyileri

Etkinlik Birincileri

Günün Yaratığı

Ayın Resmi

{Forum}

Facebook Sayfamız