World of UO
Ücretsiz Olarak Oyna login.worldofuo.com: 2593

Şehir Savaşları (Etkinlik)

Şehir Savaşı etkinliğiyle şehirler guildler tarafından ele geçirilebilecektir. Her şehir için belli savaş zamanları vardır. Savaş zamanından 15 ve 5 dakika önce şehirde bulunanlara uyarı mesajı gelecektir:

Şehir Savaşları

Şehir savaşı başladığı zaman korumalı alan (guard zone) kaldırılır. Şehirde bulunduğunuz için yaşayacağınız kayıplardan sunucu sorumlu olmayacaktır.

Bir savaş başladığı zaman şehir taşına en yakın duran oyuncular guildlerine puan kazandıracaklardır. Etkinlik 1 saat sürmektedir.

Şehir Savaşları

Şehri ele geçiren guildin sahibi ya da guildde Şehir Yönetebilir yetkisine sahip oyuncular şehir taşına iki defa tıklayarak şehir satıcıları için vergi belirleyebilir:

Şehir Savaşları

Vergi 0'dan büyük olduğunda o şehirdeki satıcılar belirlenen vergi oranında ürünlerini pahalı satarlar. Vergi olarak alınan para şehir hazinesine aktarılır. Ayrıca şehir içinde ölen oyuncuların sigorta (insure) paralarının %33'ü şehir hazinesine aktarılır.

Şehir yöneticileri bu parayı bir sonraki etkinlik saatine kadar çekebilirler.

Şehir ele geçirmenin bir faydası da guildiniz için BONUS sağlamasıdır. Bu bonusları guildinizin Bonuslar bölümünden aktif edebilirsiniz. Bonuslar istenildiği bir zaman başlatılabilmekte ve 3 gün süreyle kesintisiz kullanılabilmektedir. Sonraki etkinlik zamanına kadar aktif edilmeyen bonuslar silinmektedir.

Şehirlere göre bonuslar:

1- Moonglow (+2 Mana Regeneration)
2- Yew (+2 Hit Point Regeneration)
3- Minoc (+5 Swing Speed Increase)
4- Vesper (+5 Defense Chance)
5- Magincia (+3 Spell Damage Increase)
6- Trinsic (+5 Hit Chance Increase)
7- Britain (+5 Lower Mana Cost)
8- Skara Brae (+10 Enhance Potions)
9- Buccaneer's Den (+2 Stamina Increase)
10- Nujel'M (+50 Luck)


Güncelleme: Şu anda şehir taşları etkinlik zamanlarında bulunduğu şehirden alınarak Britain Köprü çıkışına taşınmakta ve etkinlik burada gerçekleşmektedir. Etkinlik sırasında şehirlerin korumalı alanı kaldırılmamaktadır.

Sohbet Odamız

Seviye Sınıfı Liderleri

Haftanın En İyileri

Etkinlik Birincileri

Günün Yaratığı

Ayın Resmi

Facebook Sayfamız