World of UO
Ücretsiz Olarak Oyna login.worldofuo.com: 2593

Ceset Ekranı

Ceset Ekranı, oyuncuların öldürdüğü yaratıklardan düşen eşyaları görmeleri, değerlendirmeleri ve bunları çantalarına bu ekran aracılığı ile alabilmelerini sağlıyor.


Genel Bilgiler

Bir yaratık öldüğü zaman aşağıdaki şekilde bir ekran karşınıza çıkar:

Ceset Eşya Özellikleri

Bu ekrandan alınabilecek bilgiler:

  • Kestiğini yaratığın türü
  • Sahip olduğunuz luck miktarı
  • Size kaç tane eşya düştüğü
  • Size düşen eşyaların özelliklerinin ortalama % kaç basım olduğu

Çıkan Eşyalar ve Özellikleri

Ekranın alt tarafında sizin görebildiğiniz cesetteki silah, zırh, takı, şapka tarzı eşyalar listelenir.

Bu listede eşyaların basım özellikleri kırmızı, sarı ve yeşil renklerle gösterilir. Bu basım değerlerine göre belirlenir. Örneğin kırmızı gösterilenler iyi basılmayan, yeşil gösterilenler ise iyi basılan özellikleridir.

Her eşyanın sol tarafında mavi bir buton bulunur. Buna tıklayarak eşyayı çantanıza alabilirsiniz. Bunu yapabilmek için cesete en fazla 2 kare uzakta olmalısınız. Aksi takdirde çok uzak olduğunuza dair mesaj alacaksınız.

Eşyalar özellik sayısına göre listelenir. Yani 5 özellikli olanlar her zaman 4 özellikli olanların yukarısında çıkar. Ayrıca eşyanın adının sağ tarafında sırasıyla BadManiac's Automagic Item Evaluation puanı, özellik sayısı ve özelliklerin ortalama % kaç oranında basıldığı gösterilir. Puan hesaplanırken 0-10 kötü, 11-16 iyi, 17-30 daha iyi, 31-40 çok iyi, 41+ artifact gibi eşyalar için ayrı ayrı renklendirilir.

Altın Toplamak

Her yaratık öldüğü zaman belli bir miktar altın bırakır. Yaratıktan çıkan altın cesede iki defa tıklanıp açılan ceset eşyalarından alınabileceği gibi ceset ekranında altın simgesinin sol tarafındaki mavi butona tıklanarak da alınabilir.

Ceset Ekranını Kapatmak

Eğer yaratık öldürdüğünüz zaman ceset ekranı açılmamasını istiyorsanız ceset ekranındaki Tekrar gösterme butonuna basabilir ya da [filtre komutunu kullanarak 2. sayfada yer alan "Yaratık ceset ekranını göster" seçeneğini kapalı hale getirebilirsiniz.

Şampiyon yaratıklarını öldürdüğünüz zaman bu ekran görünmez. Bunun dışında eğer ceset ekranı açma özelliğiniz açıksa her ölen yaratık için bu ekran çıkacaktır.

Eşya Değerlendirme

Ceset Ekranı şimdiye kadar sadece sistem tarafından verilen puanlara göre eşyaları değerlendiriyordu. Bugün eşyaların özelliklerine verilecek puanları oyuncuların belirleyebilmesi sağlanmıştır. Bu nedenle oyuna bir komut ekledik: [lootayarla

Eşya Değerlendirme

Varsayılan olarak eşya değerlendiriciniz kapalıdır. Onu açık duruma getiriniz. Ardından hangi özelliğe kaç puan verileceğini tek tek ayarlayın. Burada vereceğiniz puan çıkan değer ile çarpılarak sonuç elde edilir. Örneğin, Luck için 2 puan yazdıysanız 50 luck için 100 puanlık bir eşya olduğu ceset ekranında görüntülenecektir.

Üye Girişi
Seviye Sınıfı Liderleri

Haftanın En İyileri

Etkinlik Birincileri

Günün Yaratığı

Ayın Resmi

{Forum}

Facebook Sayfamız